Strafor Kartonpiyer

Malzemesi genellikle alçı olarak kullanılan kartonpiyerin günümüzde yeni yeni model, desen, tür ve cinsleri bulunmaktadır. Öyle ki artık hammaddede değişme yoluna da gidilmiştir. Kartonpiyer alçı, plastik gibi malzemenin yanı sıra strafor malzemesinden de üretilmektedir. Strafor kartonpiyer de tıpkı diğer kartonpiyerler gibi kornişin önünde bulunarak mekâna derinlik ve genişlik katmayı amaçlar. Aynı zamanda değişik modelleri ile de mekânın görsel yönüne hitap etmektedir.Strafor kartonpiyer diğerlerine göre daha kolay uygulanır ve daha çabuk yerleştirilir. Alçı kartonpiyere kıyasla, strafor kartonpiyer; uygulama esnasında daha hijyeniktir. Mekânınıza strafor kartonpiyer döşetirken ortamın kirlenme ve tozlanma oranı neredeyse yok denecek kadar azdır. Aynı zamanda ucuz olması, alçı ve plastik kartonpiyerle aynı görünüme sahip olması da günümüzde strafor kartonpiyere olan rağbeti artırmıştır.

 strafor kartonpiyer

Strafor kartonpiyerin alçı ve plastik kartonpiyerlere göre daha dayanıksız olduğunu söyleyebiliriz. Ne yazık ki böyle bir dezavantajı bulunmaktadır. Çünkü kullanılan yapıştırıcı belirli bir ağırlığı taşıyamamaktadır. Yapıştırıcı ile tavana yapıştırılarak kullanılan strafor kartonpiyerin bir ömrü vardır. Diğerlerine göre daha dayanıksız oluşu, alçıpanın sahip olduğu özelliklerden yoksun oluşu nedeniyle fiyatlarının diğerlerine göre daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Fakat strafor kartonpiyerin de kendine göre özellikleri vardır. Kolay yapışır, kolay boyanır, çabuk yapışma ve kullanma kolaylığı gösterir. İstediğiniz yönde şekil verebilirsiniz. Hafiftir. Bu nedenle düşme riskinde yaralanmalara mahal vermez. Ayrıca boyanabilir olma özelliğiyle de dikkat çekicidir.

 

 Bu yönüyle ve uygun fiyatları ile her zaman tercih edilen ve her zaman rağbet gören bir tercih olmuştur.Strafor kartonpiyerin 1. Sınıf kalitedeki malzemeleri dahi alçı kartonpiyer ile plastik kartonpiyere orana daha düşüktür. Siz de tarzınıza uygun strafor kartonpiyerlerimiz ile tanışmak için bize iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.