Kartonpiyer Ustası

Kaliteli bir kartonpiyer ustasının yaptığı kartonpiyer alçısı hiçbir şekilde eğilme, kırılma, dökülme, çatlama ve çekme yapmaz. Alçı kartonpiyer yapısı itibariyle de yangına ve neme dayanıklı olduğu için kartonpiyer ustaları genellikle bu tür kartonpiyerleri tercih etmektedir. Fakat maliyetteki düşüklük sebebiyle plastik ya da strafor kartonpiyerlerin tercih edilmesi ihtiyacı kartonpiyer ustalarını alçı kartonpiyer ve strafor kartonpiyer ile birlikte kullanmaya teşvik etmiştir.

 kartonpiyer ustası

Ülkemizde plastik ve strafor kartonpiyerler özellikle nemli bölgelerinde ve deprem bölgelerinde kullanımına ağırlık gösterilmiştir. Örneğin Gölcük ve çevresi hem deprem bölgesi olma özelliğiyle hem de denizel iklime sahip olması nedeniyle yeni yapılarda strafor kartonpiyerlerin sıklıkla kullanıldığı bir bölgedir. Hem ağırlık da yapmaz. Bu bölgelerde tıpkı duvarlar gibi bina yapısı gibi dekorasyon yapısı da bölgeye uyum sağlamıştır. Adana ve çevresinde ise nem ve deprem kuşağında yer alması ayrıca genellikle 15 20 katlı yapıların bulunması sebebiyle ağırlık olmaması amacıyla plastik kartonpiyer tercih edilmiştir. Görüldüğü üzere kartonpiyer ustasının yaşadığı bölgenin özelliklerini iyi bilmesi ve ona göre hammadde arayışına girmiş olması gerekmektedir. Bulunduğu bölgenin özellikleri yapılara yansır, yapılar ise insanların zevklerine hitap ettiği sürece güzel ve değerlidir. İnsanların göz zevklerine hitap edebilmek için dekorasyon çok önemlidir. Ancak iyi bir kartonpiyer ustası da iyi bir dekorasyon yapabilir.

 

Firmamız alanında en iyi kartonpiyer ustaları ile çalışmaktadır. Bizimle kartonpiyer konusunda çalışmak istediğiniz süre zarfında en iyi hizmeti sağlayacağımıza emin olmanızı istiyoruz. Temiz, güvenli, dayanıklı, uzun ömürlü, sağlam ve güzel kartonpiyerleriniz olsun istiyorsanız en kısa sürede firmamızın kartonpiyer ustaları ile tanışmanızı öneririz.